Створення посівного газону
- Садолюб
- 6 січ. 2021 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 18 січ. 2021 р.
Першим етапом при посіві газону є прибирання участка та його підготовка, а саме: культивація або розпушення грунту, яка проводиться вручну чи при допомозі культиватора.

Другий етап - планування території, тобто розрівнювання землі, згладжування перепадів висоти. При цій операції вбираються зайві бур'яни, каміння, грудки землі. Планування проводиться у два прийоми: перше - це окомірне розрівнювання ділянки, а друге це чистове планування, тобто розрівнювання з допомогою мотузки для контролю рівня поверхні грунту.
Третій етап включає в себе укатковування грунту за допомогою каткувальної машини чи ручного катка. Проводиться декілька разів в залежності від рівня насипної чи культивованої землі 2-4 рази.
Четвертий етап розпочинається з розрихлювання укаткованого грунту граблями рівномірно на всій площі з утворенням борозен глибиною 2-3 см, які є необхідними для того, щоб насіння не залишилось на поверхні землі.
На п'ятому етапі вносяться мінеральні чи органічні добрива для кращого і швидкого темпу сходження трави. Вони насичують грунт всіми необхідними мікро та макро-елементами, що дасть змогу молодим сходам газону добре себе почувати в даних умовах проростання.
Шостим етапом є засіювання спланованої і розпушеної території насінням газонної трави. Проводиться рівномірно по всій площі за допомогою посівної машинки або вручну. Кількість насіння залежить від сорту трави або ж складу травосуміші і вказується на упаковці. Для кращого результату можна кількість збільшити на 10-15%.
Сьомий етап це загортання висіяного насіння граблями в грунт, а потім мульчування площі. Процес мульчування проводиться за допомогою спеціального решета, яке тонким слоєм вкриває площу посівного матеріалу. Проводиться з метою захисту насіння від змиву водою, видування вітром, що призводить до нерівномірного сходження трави. Також є гарним захистом від птахів і домашніх тварин. Мульчею може слугувати мілкий чорнозем чи субстрат, також можна додати пісок в мульчуючу суміш 1 до 2.
Заключним етапом буде каткування та полив участку, який вже замульчовано. Каткуємо один раз після чого проливаємо водою. Полив здійснюється 1 раз на добу протягом всього періоду проростання насіння. Перший покос газону проводится при висоті трави 10-15см.
Переваги посівного газону: легко підлягає відновленню, стійкий при інфекційних ураженнях, довгий термін експлуатації.
Недоліки: трудоємкий у створенні, у перші роки експлуатації менш стійкий до мех. пошкоджень.
Comentarios